2021-22
Boys Soccer
Division 2
First Team
Player Name School Position Grade Coach
Copeland, Josh Bloomfield Hills Brother Rice Midfield 11 Price, Danny
Wittenberg, Zach Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood Forward 12 O'Kulich, Chad
Dreasky, Avery DeWitt Midfield 12 Ishraidi, Joe
Curtis, Calvin Fenton Midfield 12 Sullivan, Matt
Cassiday, Nicholas Grand Rapids Christian Midfield 12 Dershem, Aric
Miller, Brett Grand Rapids Northview Keeper 12 Johnson, Karl
Griffith, Justin Grand Rapids Northview None 12 Johnson, Karl
Sheffield, Tom Grosse Pointe North Midfield 12 VandeVorde, Brad
Boersma, Brooks Haslett Keeper 11 Salazar, Ramiro
Gearhart, Matthew Mason Forward 12 Derby, Jacob
Aldridge, Dylan Petoskey Midfield 12 Jonker, Zach
Boucher, AJ Richland Gull Lake Midfield 12 Streitel, Matt
Corstange, Tyler Richland Gull Lake Forward 12 Streitel, Matt
Saunders, Porter Spring Lake Midfield 12 Thelen, Jeremy
Walters, Seth St Joseph Midfield 12 Brown, John
Scouler, Jacob St Joseph Forward 12 Brown, John
2021-22
Boys Soccer
Division 2
Second Team
Player Name School Position Grade Coach
Bordogna, Enzo Bloomfield Hills Brother Rice Defender 11 Price, Danny
Gantz, Garrett Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood Defender 12 O'Kulich, Chad
Perez, Lucas DeWitt Midfield 11 Ishraidi, Joe
Burns, Eamonn East Grand Rapids Midfield 12 Vollmer, Michael
Olson, Nathan Goodrich Keeper 12 Huizenga, Evan
Pruis, Hans Grand Rapids Christian Forward 12 Dershem, Aric
deBoer, Drew Grand Rapids Christian Midfield 12 Dershem, Aric
Streberger, James Grosse Pointe North Forward 12 VandeVorde, Brad
Tedesco, Jake Grosse Pointe North Keeper 12 VandeVorde, Brad
Omar, Fady Haslett Forward 12 Salazar, Ramiro
VanHekken, Jackson Holland Defender 12 Ceithaml, Gregory
Pugh, Josh Marshall Forward 11 Morgan, Hans
Hervas, Nacho Middleville Thornapple Kellogg Forward 12 Wood, David
Smith, Liam Muskegon Reeths-Puffer Forward 10 Harrell, Kody
Gabel, Tristan Orchard Lake St Mary's Midfield 12 Jeffery, Keith
Murphy, Landon Plainwell Midfield 12 Snyder, Garry
2021-22
Boys Soccer
Division 2
Third Team
Player Name School Position Grade Coach
Denipoti, Giuliano Bloomfield Hills Brother Rice Forward 12 Price, Danny
Hooker, Nathan Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood Midfield 11 O'Kulich, Chad
Mohammed, Amine Coldwater Midfield 12 Delaney, Ken
Thomson, Salvatore Dearborn Divine Child Midfield 10 Kowalski, Dean
Rossell, Caeden Goodrich Forward 11 Huizenga, Evan
Gleason, Noah Grand Rapids Forest Hills Central Defender 11 Kramer, Paul
Archambault, Drew Haslett Forward 12 Salazar, Ramiro
Honderd, Levi Holland Forward 12 Ceithaml, Gregory
Curtis, Jackson Middleville Thornapple Kellogg Midfield 11 Wood, David
Reynolds, Aidan Ortonville Brandon Midfield 12 Lovelace, Shawn
Jonker, Jackson Petoskey Keeper 11 Jonker, Zach
Ashley, Owen Petoskey Midfield 12 Jonker, Zach
Lapekas, Isaac Richland Gull Lake Defender 12 Streitel, Matt
Kaiser, Evan Richland Gull Lake Keeper 10 Streitel, Matt
Oglecevac, Denin Riverview Forward 10 Zolynsky, Ben
Bush, Conrad Spring Lake Midfield 11 Thelen, Jeremy
2021-22
Boys Soccer
Division 2
Honorable Mention
Player Name School Position Grade Coach
Nichols, Preston St Joseph Keeper 12 Brown, John
Deitrich, Noah Stevensville Lakeshore Keeper 12 Samuel, Brian
Hafling, Justin Stevensville Lakeshore Midfield 12 Samuel, Brian
Davenport, Sawyer Mattawan Forward 11 Hageman, Jarret
Shannon, Chris St Joseph Midfield 11 Brown, John
Gibson, Sam Plainwell Midfield 11 Snyder, Garry
Chivis, Austin Middleville Thornapple Kellogg Forward 11 Wood, David
Corstange, Ryker Richland Gull Lake Forward 10 Streitel, Matt
Eva, Marshal Parma Western Forward 12 Watterson, Scott
Janofski, Jayson Marshall Midfield 12 Morgan, Hans
Renwick, DeWitt Richland Gull Lake Midfield 12 Streitel, Matt
Maas, Elijah Wayland Forward 11 Campbell, Caleb
McLaughlin, Shane Chelsea Keeper 10 Zuniga-Gil, Mario
Newman, Chris Pinckney Forward 11 Grace, Sean
Kauffman, Rory DeWitt Defender 12 Ishraidi, Joe
Powers, Brayden DeWitt Forward 10 Ishraidi, Joe
Chapple, Ben Fenton Midfield 12 Sullivan, Matt
Dickens, Will Fenton Forward 11 Sullivan, Matt
Hamilton, Patrick Fenton Midfield 11 Sullivan, Matt
Nay, Lucas Mason Midfield 10 Derby, Jacob
Ortiz-Martinez, Jose Chelsea Midfield 10 Zuniga-Gil, Mario
Pringle, John Goodrich Forward 10 Huizenga, Evan
Witmer, Chase Clio Defender 11 Rosell, Daryll
Pifer, Carter Swartz Creek Defender 12 Reid, Chad
Martin, Herbert Ortonville Brandon Defender 12 Lovelace, Shawn
Aulicino, Ben South Lyon East Midfield 12 Stoyanovich, Pete
Smith, Aiden Adrian Midfield 11 Hanosh, Ted
Akgun, Bora Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood Keeper 11 O'Kulich, Chad
Ferkalo, Connor Allen Park Keeper 12 Bennett, Brett
Thornton, Evan Bloomfield Hills Brother Rice Midfield 11 Price, Danny
Demers, Caden Riverview Forward 11 Zolynsky, Ben
Cameron, Drew Dearborn Divine Child Midfield 12 Kowalski, Dean
Lorenz, Steven Dearborn Divine Child Forward 12 Kowalski, Dean
Chimienti, Zavier Allen Park Defender 12 Bennett, Brett
Asciutto, TJ Riverview Midfield 10 Zolynsky, Ben
Whalen, Aidan Dearborn Divine Child Forward 11 Kowalski, Dean
Casal, Nathan Auburn Hills Avondale Midfield 12 Joa, Michael
Marvar, Ryan Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood Midfield 12 O'Kulich, Chad
Kalaj, Nico Bloomfield Hills Brother Rice Midfield 11 Price, Danny
Bak, Kristoffer St Clair Shores Lake Shore Midfield 12 lount, david
Parker, Aidan Spring Lake Keeper 12 Thelen, Jeremy
Brown, Brady Fruitport Defender 10 Hazekamp, Dan
Currie, Isaiah Coopersville Midfield 12 Sorenson, Michael
Dore, Brenden Bay City Western Midfield 12 Jean, Kyle
Webb, Kyle Grand Rapids Forest Hills Central Forward 10 Kramer, Paul
Gunderson, Ian Grand Rapids Northview Defender 12 Johnson, Karl
Beckering, Marek Petoskey Defender 12 Jonker, Zach
Chenlo, Caden East Grand Rapids Defender 12 Vollmer, Michael
Ryan, Nate Lowell Forward 12 Lipon, Dan
Houtteman, Jackson Whitehall Midfield 11 Mahan, Bryan
Kuiper, Benjamin Grand Rapids Christian Forward 12 Dershem, Aric
Jones, Colin Grand Rapids Northview Defender 11 Johnson, Karl